Wioletta Marszałek
Forma terapii: |
Online |
Pacjenci: |
Dorośli |
Specjalizacja |
Psychoterapia |
Psychoterapeutka w trakcie całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii realizowanego przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Psychoterapii UJ Collegium Medicum w Krakowie, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.
Wykształcenie:
- Studia licencjackie z zakresu pedagogiki o specjalności pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną.
- Studia magisterskie o specjalności pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową.
Doświadczenie:
Zdobywałam doświadczenie zawodowe w pracy z osobami przeżywającymi trudne sytuacje życiowe. Moje dotychczasowe doświadczenie to:
- Wychowawca w Stowarzyszeniu Siemacha, gdzie pracowałam z dziećmi i młodzieżą w placówce całodobowej.
- Interwent kryzysowy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Wieliczce, udzielając wsparcia młodzieży oraz osobom dorosłym doświadczającym kryzysów.
- Staż w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy na oddziale dziennym leczenia nerwic i zaburzeń behawioralnych.
Obecnie pracuję jako psychoterapeutka w Zespole Leczenia Środowiskowego, Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie.
Zainteresowania zawodowe:
Specjalizuję się w pracy z osobami przeżywającymi trudne kryzysy emocjonalne, takie jak myśli samobójcze, samookaleczenia, nadmierny stres czy trudności w codziennym funkcjonowaniu. Prowadzę psychoterapię dla dorosłych i młodzieży, którzy borykają się z problemami emocjonalnymi, lękami, zaburzeniami nastroju oraz trudnościami w relacjach interpersonalnych. W mojej pracy myślenie psychodynamiczne jest dla mnie ważnym podejściem, stanowiącym kluczowy element pracy z pacjentami.
Swoją pracę regularnie poddaję superwizji indywidualnej, prowadzonej przez superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, oraz superwizji grupowej, realizowanej pod okiem superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.