Karolina Kociołek

Forma terapii:
Online
Pacjenci: 
Młodzież, dorośli i pary
Specjalizacja
Psychoterapia

 

Pracuje w podejściu integracyjnym z psychodynamicznym rozumieniem trudności Pacjenta. Ten rodzaj terapii zakłada, że nasze przeszłe doświadczenia wpływają na teraźniejsze wzorce przeżywania i zachowania, które często pozostają poza naszą świadomością. Pomaga to lepiej zrozumieć nieświadome myśli, uczucia, konflikty i motywacje, które wpływają na całokształt naszego życia. Każdego Pacjenta traktuje indywidualnie, aby jak najlepiej i najefektywniej dopasować sposób pomocy do problemu z którym zgłasza się Pacjent. W prowadzeniu terapii widzi sens bycia otwartym na wiele różnych paradygmatów, co wprowadza użyteczną wielość możliwości niesienia pomocy osobom zmagającym się z trudnościami.

W pracy z Pacjentami bardzo ważna jest dla niej głęboka i autentyczna relacja z drugim człowiekiem oraz otwieranie się na poznanie samego siebie.

Wykształcenie:

Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Nauk o Wychowaniu na kierunku Pedagogika. Obecnie Psychoterapeutką w trakcie certyfikowanego szkolenia realizowanego przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katedry Psychoterapii UJ Collegium Medicum, które jest atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Aktualnie zdobywa również kompetencje zawodowe z zakresu psychologii Klinicznej. Dbając o wysoką jakość oferowanej pomocy uzupełnia swój warsztat pracy biorąc udział w licznych szkoleniach dla Psychologów i Psychoterapeutów m.in. z obszaru chorób i zaburzeń psychicznych, traumy, zaburzeń odżywiania, uzależnień.

Doświadczenie:

Doświadczenie w pracy z Pacjentami zdobywała na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Łodzi, Poradni Zdrowia Psychicznego, w Ośrodkach Wsparcia Terapeutycznego, Domach Dziecka oraz Placówkach Opiekuńczych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Zainteresowania zawodowe:

Interesuje ją psychoterapia objawów depresyjnych, lękowych, nerwicowych, zaburzeń osobowości, trudności w relacjach interpersonalnych, obniżonej samooceny, zaburzeń odżywiania, pomoc w doświadczaniu kryzysów życiowych oraz problemów w codziennym funkcjonowaniu.

W pracy terapeutycznej szczególnie koncentruje się na budowaniu głębokiej, pełnej zaufania i empatii relacji terapeutycznej. Z zaciekawieniem i otwartością stara się spojrzeć na sytuację każdego człowieka.

Patrz przez okno innego człowieka. Próbuj widzieć świat tak jak on go widzi”.